!!! JUŻ JEST !!! :: Wersja PDF Słownika Ślonskigo ::

Dlaczego warto dokonać zakupu?

Z bardzo prostego powodu, wersja online została zablokowana i udostępniona tylko do odczytu w celu wyeliminowania ciągłego plagiatorstwa, którego dopuszczają się autorzy innych stron podpisując nasze dzieło swoimi pseudonimami czy nazwiskami i umieszczając je na swoich stronach bez naszej zgody. Dlatego też kupując wersję PDF otrzymujesz ciągły dostęp offline do słownika, niezależnie od tego czy masz dostęp do internetu czy nie. Dzięki wersji PDF nawet na wakacjach, w domu, w szkole czy w jakimkolwiek innym miejscu będziesz mieć możliwość skorzystania z niego. Ponadto posiadając wersję PDF masz możliwość swobodnego korzystania ze słownika według własnych potrzeb. Możesz odczytywać go jak zwykły dokument ale i również masz możliwosć wydrukowania lub skopiowania poszukiwanych słów np. do edytora tekstu, tak aby stworzyć swój własny śląski tekst. W zależności od wersji, otrzymujesz ok. 70-80 stron przetłumaczonych słów, wyrazów czy zwrotów. Do tego otrzymujesz możliwość wydrukowania całego słownika bądź wybranych i interesujacych cię słów. Można zanzaczać, kopiować i wklejać gdzie się chce, oczywiście zgodnie z prawami autorskimi, na temat których nota zawarta jest na samym końcu w każdym ze słowników. Ponadto każdy zakup wspiera naszą działalność i umożliwia nam dbanie, utrzymywanie i rozwijanie słownika, przez co wspólnie dbamy o ten kawałek Śląskości, który w mowie zanika, lecz na piśmie pozostanie na wieki. Za wszelką okazaną pomoc oraz wsparcie serdecznie dziękujemy i życzymy miłej lektury oraz nauki.

TO NIE WSZYSTKO!!!

Jeśli tu już jesteś, to zapewne wiesz bądź się dopiero dowiesz, że Gwara Śląska ma swoje charakterystyczne brzmienie. Wiele słów używanych w gwarze śląskiej wypowiada się w szczególny sposób. Jest to podyktowane zarówno samymi słowami jak i również regionem w którym się ich używa. Mowa tu oczywiście między innymi o używanej w wielu słowach literce "O", którą to każda osoba z poza Śląska ma ciężko wymówić. Wypowiada się ją tak jak "o przeciągnięte na u", podobnie jak w j. niemieckim wymiawia się "o z kreskami". TYLKO W NASZYM SŁOWNIKU, w słowach które mają swe charakterystyczne brzmienie ta literka została wyróźniona kolorem czerwonym. Ponadto gdy inne słowniki zostały stworzone tylko w oparciu o Górny Śląsk, jako jedyny słownik posiadamy słowa używane na całym śląsku, również w regionie Śląska Cieszyńskiego, Czech oraz Moraw. Te właśnie słowa zostały wyróżnione kolorem zielonym. Oczywiście w werjach PDF nie zabrakło także przykładów użycia danych słów, dzieki czemu bez problemu poradzicie sobie z doborem odpowiednich słów do danych zwrotów.

Do wyboru są 3 wersje naszego słownika:

Wersja ŚLĄSKO-POLSKA - dla tych wszystkich którzy mieli styczność ze Śląską Gwarą i chcieliby sobie przypomnieć używane słówka i zwroty na Śląsku. Przyda się także tym wszystkim, którzy nie potrafią zrozumieć znajomych czy ludzi mówiących po Śląsku. Dzięki tej wersji rozszyfrujemy co mówią Ślązacy. Ta wersja oczywiście przyda się także rodowitym Ślązakom, którzy to z przeróżnych powodów zapominają lub zapomnieli pewne zwroty i wyrażenia. Ten zbiór słów przywoła na pewno nie jedne wspomnienia a jednocześnie pozwoli wszystkim Ślązakom odświeżyć sobie pamięć.

Wersja POLSKO-ŚLĄSKA - to propozycja dla wszystkich z poza Śląska. Dla osób, które chciałyby się nauczyć gwary śląskiej lub pragną przetłumaczyć swoje teksty na gwarę śląską. Dzięki tej wersji bez trudu napiszemy wszelkiego rodzaju życzenia po śląsku do znajomych, rodziny itp. W tej wersji można sprawdzić jak dane słowo używane na codzień w typowej polszczyźnie, brzmi po śląsku. Dzięki temu, każdy kto nie zna i nie posługuje się na codzień gwarą śląską może sobie ją przybliżyć.

Duopack - to nic innego jak komplet obydwu powyższych wersji ŚLĄSKO-POLSKI + POLSKO-ŚLĄSKI. Stając się posiadaczem obu wersji, z pewnością bez większego trudu i to w najlepszym stopiniu wykorzystamy zawartą tu wiedzę i nauczymy się w kilka chwil godać po ślonsku. Mamy nieograniczone możliwości tworzenia i tłumaczenia tekstów, wspomagając się obydwoma wersjami jednocześnie.

Słownik można również nabyć płacąc poprzez system PayPal - wybierz poniżej wersję i wpisz adres email, na który ma trafić wersja PDF naszego słownika, a następnie kliknij kup teraz. Zapłać środkami zgromadzonymi na koncie PayPal albo kartą VISA lub MASTER CARD. Za wszelkie wpłaty serdecznie dziękujemy.

Wersja
adres e-mail
Warto wiedzieć
Pod ci komputer?
Zrob coś przi chałpie
Rachunki mniejsze o 4800zł
Masz kredyt? Zarób na nim
Jesteś aktywny w sieci?
Zobacz także
Design :: Opracowanie :: Copyright 2014 by Fazi